Menu
22.10.2012

21 października 2012 roku wzięłam udział w projekcie „13 h” Rafała Małeckiego i Wilhelma Bielawy. Projekt polega na udokumentowaniu poprzez fotografię (Wilhelm) i zapis rozmów (Rafał) trzynastu godzin z artystą podczas jego pracy.

Fotografie oraz wywiady zostaną wydane w przygotowywanym albumie, a prace wykonane podczas tej sesji będą pokazane na wystawie. Część fotografii zapowiadającej moją część projektu można zobaczyć na stronie Wilhelm Bielawa photography.

 

13h Bielawa Malecki Smalej

30.10.2012

26 października jako Grupa Odśrodkowa wspólnie z Marcinem Doktorem Polakiem wykonaliśmy akcję „Orgien-Mysterien-Fashion” będącą ironicznym komentarzem do akcji Hermanna Nitscha w ramach Orgien-Mysteriem-Theater. Naśladując rytuały OMT malowaliśmy koszulki, które jako dzieła sztuki można również użytkować w przeciwieństwie do szat Nitscha, trafiających po misteriach na ściany muzeów. Z „Orgien Mysterien Fashion” powstał film, dokumentacja fotograficzna oraz 21 koszulek. Zapraszam do obejrzenia filmu oraz relacji fotograficznej.

 

 

Fotorelacja na stronie Grupy Odśrodkowej:

 

grupa odsrodkowa orgien-mysterien-fashion

21.08.2012

„Obcy” to amatorski eksperymentalny film zrealizowany w ramach działań Grupy Odśrodkowej w sierpniu 2012.

 

10.08.2012

Zapraszam do obejrzenia relacji z jednej z pierwszych akcji Grupy Odśrodkowej, w której wzięłam udział. „Boskie wakacje” to tytuł instalacji, którą stworzyliśmy nad jedną z krakowskich kałuż wspólnie z Marcinem Doktorem Polakiem.

 

boskie wakacje grupa odsrodkowa

 

 

08.06.2012

Polecam wywiad Rafała Małeckiego pt. „Właściwość wody” towarzyszący wystawie "1/500 s i dłużej" w Mostowa Artcafe w Krakowie. Rozmowę opublikował również portal społeczno-kulturalny e-splot.

 

Grażyna Smalej i Rafał Małecki w Mostowa Artcafe.

« NOWSZE