Menu
2016-06-01
BWA Galeria Sanocka zaprasza na jubileuszową wystawę pt. "Dziesięć"

Rafał Borcz / Iwona Demko / Wojciech Gilewicz / Jan Mioduszewski / Tomek Mistak / Grażyna Smalej / Sylwester Stabryła / Jan Szczepan Szczepkowski / Joanna Szostak / Sławomir Toman
kurator: Agata Sulikowska-Dejena

Wernisaż: 
piątek, 03.06.2016, 
godz. 18:00
wystawa trwa do 24.06.2016
 
Wystawa Dziesięć, Sanok, czerwiec 2016

Wystawa Dziesięć, Sanok, czerwiec 2016
 
Wystawa Dziesięć, Sanok, czerwiec 2016 
 
        BWA Galeria Sanocka rozpoczęła swą działalność w 2006 roku. Od tamtego czasu jej pracownikom udało się zrealizować około stu wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Sanok odwiedziła ponad setka artystów, nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Galeria zawsze hołdowała zasadzie prezentowania jak najszerszego spektrum nowych zjawisk w sztuce, dlatego sanocka publiczność miała okazję spotkać się z interesującymi koncepcjami malarstwa, rzeźby, fotografii, grafiki, uczestniczyć w performensach, artystycznych eksperymentach, mogła obserwować przenikanie do sztuki nowych mediów, oswoić się z przemianą tradycyjnych form w obiekty i instalacje. Początkowe ograniczenia takie, jak nieduże miasto, prowincjonalne położenie i niewielka, bardzo kameralna przestrzeń wystawiennicza, okazały się największymi atutami galerii.
          Wystawa jubileuszowa jest obszerną prezentacją różnorodnych postaw twórczych w obszarze malarstwa. Jest to również, a może nawet przede wszystkim, spotkanie przyjaciół galerii, artystów stale z nią współpracujących. Ekspozycja, jak w soczewce ogniskuje główne założenia programowe towarzyszące galerii od momentu jej powstania (...)
          Dziesięć lat dla galerii to dużo i niewiele zarazem. Jest to czas wystarczający by odnaleźć własny obszar zainteresowań w sztuce, stworzyć program i zrealizować go, zgromadzić wokół swojej pasji wierną publiczność. Ale nadal, mimo upływu lat pozostaje się młodą galerią, pełną ciekawości, zapału i życzliwości dla goszczonych artystów. Każdy okrągły jubileusz jest okazją do podsumowań, ale jednocześnie zachętą do śmiałego patrzenia w przyszłość i formułowania nowych celów.   /Agata Sulikowska-Dejena/

ZAPRASZAMY!!
2015.05.07

Jeden z moich obrazów "Buldożer" bierze udział w wystawie "May Day" 2015 Spring Show prezentowanej w Jeffrey Meier Gallery, Lambertville, NJ, USA. Wystawa czynna od 1 maja do 5 lipca 2015 roku.

 

May Day Jeffrey Meier Gallery

2014.11.27

Zapraszam serdecznie na wystawę malarstwa pt. "Gdziekolwiek ucieczki" w Centrum Sztuki Współczesnej "Solvay" w Krakowie. Wernisaż odbędzie się 5 grudnia ( w piątek ) o godzinie 19:00 w Galerii Głównej CSW Solvay przy ulicy Zakopiańskiej 62 w Krakowie. Wystawa potrwa do 5 stycznia 2015 roku.

 

plakat Solvay

 

2014.03.29

Miło mi poinformować, że moje prace znajdą się na wystawie "Continental shift: Emerging Artists From Saatchi Art", która zostanie wkrótce otwarta  w Saatchi Gallery w Londynie. Wystawę będzie można oglądać od 2 do 22 kwietnia w Edition and Print Gallery w Saatchi Gallery. Zapraszam!

 

Wedding I

2014.03.02

7 marca 2014 r. zapraszam na otwarcie wystawy, w której biorę udział. "Damski sierpowy" w Galerii Domu Norymberskiego w Krakowie, ul. Skałeczna 2. Szczegóły na stronie Domu Norymberskiego (kliknij).

 

damski sierpowy zaproszenie

 

 

2013.11.02

Grażyna Smalej wyróżniona przez serwis Saatchi Online jako jedna z dwunastu artystów, w kórych warto inwestować.

 

invest in art

« NOWSZE
STARSZE »